AfroCat putuje na sever

Lucka vrátila Ghaňanům porážku z loňského Cats&Elks

(10.2.'16) Třetí národní turnaj sezóny, AfroCat, pořádaný týmem Black Dogs, se konal již tradičně v kladenském Rock'n'Rollu. Turnaj obsazený osmi hráči, z nichž za domácí Černé psy nastoupili: matadorka Shmoulinka, rozvážný Mokele Mbembe, kapitán Black Dogs Gindraa a nováček Obioma. Zbytek startovního pole pak doplnili „přespolní“ hráči: nenápadně hrající Lucka, favoritka Paczessa, podceňovaná Renee a americká naděje let budoucích Cdr. Riker.

Lucka: AfroCat 2016 winner

 

První kolo na ostří nože

Vzhledem k počtu hráčů bylo rozlosováno tak, aby se vždy dva domácí sešli s dvěma hráči hostujících týmů.

Stůl č. 1

Složení Mokele, Lucka, Paczessa a Gindraa přineslo nečekané vyústění. Prvním vypadnuvším se stala favorizovaná Paczessa, která nezvládla vypjatý závěr a poslala do finále Mokeleho, Lucku a tou dobou také na „matchballu“ usazeného Gindruu.

Stůl č. 2

Druhý stůl ve složení Shmoulinka, Obioma, Renee a Cdr. Riker vyzněl nakonec lépe pro hostující hráče. O vypadnutí se přetahovala Shmoulinka společně s nováčkem Obiomou, který nakonec hru ustál a první vypadnuvší u druhého stolu se stala Shmoulinka.

Když se tři Ghaňané perou, Norka se směje

Finálová šestice se udržela v rovnováze poměru domácí vs. hosté. Tři Ghaňané (Mokele, Gindraa a Obioma) proti Lucce, Renee a Cdr. Rikerovi. První hráčkou, která opustila finálový stůl, se stala „maltská stavbyvedoucí“ Renee. Stačilo jí k tomu pouhých devět her. Jak sama později uvedla: „Sama jsem byla tak překvapena svou účastí ve finále, že jsem se nedokázala ani pořádně soustředit.“ Její slova potvrzuje i neúmyslný renonc s nepřiznáním barvy.

V poslední pětici pak nabral stůl na bojovnosti a vyrovnanosti. Zejména ghanští hráči do sebe šili a hra se protáhla tak, že o předposledním vypadnuvším musela rozhodnout kontumace. Obioma, zaměstnaný jako nakladač lodních kontejnerů plujících z Afriky do Řecka a Španělska, musel odejít do své těžké práce a dal tak prostor Gindrovi k boji o medailové pozice. Posledním, kdo opustil stůl, se po solidním výkonu stal americký borec Cdr. Riker.

Vítězkou se stala Lucka, která ve finále nasbírala pouze dvě písmena, čímž o jedno písmeno trumfla nejlepšího hráče Ghany Mokele Mbembeho, který se pro letošek stal Mistrem Ghany. Bronzové umístění si pak odnáší Gindraa.

AfroCat tedy putuje do Norska, Lucka z týmu Hardangervidda Smoking Elks tak oplatila Ghaňanům Shmoulinčino vítězství na loňském Cats & Elks, jehož jsou Norové pořadateli.

Za pozornost stojí, že AfroCat je jediný turnaj pravidelně přenášený celoplošnou televizí. Konkrétně TV Prima. Budete-li chtít vidět profesionální hru na vysoké úrovni, zapněte si někdy v jarních měsících další řadu Vylomenin.

Výsledky a live: AfroCat 2016


Z Accry pro SCWU media,
Motumbo, zahraniční dopisovatel

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.