Trofej z norského turnaje míří do Ghany

Dramatické finále rozhodlo jedno písmeno

Cats & Elks winner  (National tour 2015)(Bergen, 30.3.'15) Norský karetní turnaj Cats & Elks 2015 se rozhodoval až v úplném závěru. Nejlépe si v něm vedla reprezentantka ghanského týmu Black Dogs Ghana Shmoulinka. Ta svůj druhý start v letošní sezóně Kouřící kočky proměnila ve vítězství. Domácí tým Hardangervidda Smoking Elks na stupně vítězů nedosáhl.

Druhé místo obsadila Američanka Marge, která o vítězství v klubu Dr. Voják přišla v posledních chvílích finále. Marge měla turnaj skvěle rozehraný. Soustředila se na hru, prováděla minimum chyb a i díky spolupráci s týmovým kolegou z amerického týmu San Diego Padres CDR Rikerem zvládla první kolo s jedním písmenem na svém kontě.

Americká hráčka od začátku turnaje sváděla souboj s pozdější vítězkou Shmoulinkou. Ghanská reprezentantka si v prvním kole počínala podobně jako Marge. Ve finále se potom tyto dvě nejlepší hráčky prvního kola utkaly tváří v tvář.

Boj o triumf v norském turnaji rozhodlo jedno jediné písmeno, jak Kocour v průběhu finále předpovídal: „Finále je nesmírně vyrovnané. Rozhodne jedno písmeno."

Rozhodující písmeno skončilo v závěru u Marge, která jinak procházela finále téměř s čistým kontem. Závěr jí ale nevyšel. V krátké době nedokázala odvrátit zisk druhého a poté rozhodujícího třetího písmene a skončila na druhém místě. „Aspoň že vyhrála moje oblíbená Ghana,“ okomentovala Marge vítězství své finálové soupeřky Shmoulinky.

Prvním hráčem vypadnuvším z finále se stala při své letošní premiéře Lenyule. Jediná zástupkyně domácího týmu norka Hvit Kråke měla velmi dobrý vstup do finále, ale závěr jí podobně jako Marge nevyšel a obsadila konečné páté místo. 

V dramatickém finále se zuby nehty držel Cirhoza z Albánie. Jak bývá v posledních turnajích jeho zvykem, vydržel na matchbollu několik posledních her. Cirhoza se stal třetím hráčem, který opustil finálový stůl a obsazení stupňů vítězů bylo rozhodnuto. Na ně se spolu se Shmoulinkou a Marge dokázal probojovat na třetí místo Yonash Prasechkin z Antarktidy.

Před finálovým kolem se na norský turnaj začali sjíždět fanoušci z Mongolska a Albánie. Podpořit svoji kolegyni Marge přiletěli z USA hráči týmu San Diego Padres Ruprecht a Auntie Catherine. Ghanský kapitán Gindraa, který nemohl na turnaji chybět, odjížděl do své vlasti nadmíru spokojen.

Výsledky Cats & Elks 2015


pro SCWU media
Leonteenka Berger

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.