Legenda Marge ovládla čtvrté finále Masters

Překvapením turnaje se stal Kunta

Winner of Masters2015 (11.12.15´) Z Masters se z rodinných důvodů předem omluvila Shmoulinka z Ghany. Poslední turnaj karetní sezóny, kde se každoročně utkávají neúspěšnější hráči aktuální sezóny, měl pouze devět účastníků – pět Gentlemanů a čtyři Ladies.

Vítězkou letošního velmi vyrovnaného boje o podpis na cylindru šampionů se stala američanka Marge, pro kterou to bylo první vítězství od Světové série v roce 2009. Hned za ní skončila albánská vycházející hvězda Kunta. Třetí místo obsadila Auntie Catherine z amerického týmu San Diego Padres.

Kalifornský tým měl na Masters hned tři zástupce. Kromě Marge a Auntie Catherine reprezentoval americký klub Ruprecht. Vícečlenné zastoupení měl i mongolský Smoking Chinggis Daschinchilen. Tento tým na závěrečném turnaji reprezentovali Paczessa a Kocour, který jako obhájce titulu skončil na pátém místě.

Vyrovnaný boj o postup do finále

Už první kolo naznačilo, že letos se o poslední major titul strhne velký boj. Všichni hráči kromě dvou hráčů, kteří zakončili první kolo na třech písmenech (Jonagold, Jooki), se ocitli na matchballu. Od stolu Ladies vypadla nejlepší hráčka podle sezónního žebříčku Paczessa.

Z Gentlemanů odešel v prvním kole nejprve vítěz GreenHorn Cat 2015 Robi z Kozlovny, který zaplatil nováčkovskou daň při shozu karet a do jisté míry ovlivnil i další průběh turnaje, do kterého poslal Jookiho z prvního místa a umožnil postup i Kuntovi a Kocourovi. Do finále se neprobojoval ani Ruprecht, pro kterého uplynulá sezóna skončila bez získaného titulu a stále čeká na svůj první individuální triumf.

Spanilá jízda Marge

Finálové kolo jasně ovládla americká kapitánka Marge a přidala čtvrtý podpis na cylindr pro vítěze Masters. Své první písmeno z finálového slova Pepík získala až po téměř dvou hodinách hry. Další si už do konce souboje u finálového stolu nepřipsala.

Čisté konto si dlouho držel i albánec Kunta, který se jako jediný z mužů probojoval mezi poslední čtveřici turnaje. Nakonec skončil druhý se třemi písmeny. Závěr bojů o stupně vítězů se zdramatizoval v závěru, když se na třech písmenech ocitli Kunta s Jonagold a Auntie Catherine na matchballu.

Kunta a Auntie Catherine si už ale další písmena nepřipsali. Jonagold opouštěla finálový stůl jako třetí a o kousek jí uteklo umístění na stupních vítězů. Nepovedené finále zažil Jooki. Během čtvrt hodiny obdržel čtyři písmena, z nichž jedno získal, protože se dopustil renoncu. V boji o titul se poté ještě chvilku udržel, ale i tak opouštěl finálový stůl jako první.

Shrnutí pestré sezóny

Nejbohatší sezóna Smoking Cat přinesla úspěchy především čechům, američanům a mongolům, za očekáváním zůstali v letošním roce norové, skokanem roku jsou rozhodně albánci, zklamáním je účast i výsledky kdysi mocné Indonésie a také Ruska, které se zmítá především ve vlastních problémech...

Nechť je příští sezóna po všech stránkách ještě lepší, nechť stoupá počet hráčů, množství fanoušků i sponzorská přízeň!

Výsledky Masters2015


z Bubent See pro SCWU média
LeonTeenka Berger

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.