Ghaňané dosáhli na první medaili z Team Championship

Titul patří San Diego Padres

Team Championship - winners 2016: San Diego Padres

(16.4.'16) Vítězi třetího ročníku Team Championship se ve Follow the Cat Aréně stali američtí San Diego Padres ve složení Ruprecht, Auntie Cat a CDR Riker. Americká kapitánka Marge byla vzhledem k organizační situaci ustanovena hlavní rozhodčí turnaje, žádné připískávání pozdějším vítězům však odhaleno nebylo. Hned o stupínek za kalifornskými kloboučníky skončil jediný český celek v turnaji KK Bílá Hora, který měl i při neúčasti svého kapitána podobně jako hráči z Kalifornie dva zástupce u finálového stolu.

Ghanský úspěch

Dvojici američanů (Auntie Cat a Ruprecht) a dva hráče Bílé Hory (Pavel a Katarinator) doplnili v boji o titul ještě ghaňan Mokele Mbembe a Lumir. Ten výjimečně startoval za britský tým Widecombe in the Moore, který byl složený dále z Vladky (KK Bílá Hora) a Lenny (Widcombe in the Moore).

Mokele Mbembe svou finálovou účastí pomohl svému týmu k prvnímu medailovému umístění na Team Championship. Black Dogs Ghana skončili po dvou čtvrtých místech letos na bronzové příčce.

Turnaj měl vzhledem k většímu zpoždění na začátku upravený herní systém - ve druhém a třetím kole se čekalo pouze na prvního vypadnuvšího od každého stolu. Potom dané kolo skončilo.

Vyrovnané finále bez Daschinchilenu

Do finále se kromě mongolského Daschinchilenu a albánského Shqiperi Shitet, kteří neměli v závěrečném kole žádného zástupce, probojovali z každého týmu vždy nejlepší hráči letošní sezóny. Potvrdili tak své papírové předpoklady a poslední šestice hráčů v turnaji svedla velmi napínavý a vyrovnaný boj.

Nejlépe si v něm vedli Mokele Mbembe z Ghany a američanka Auntie Cat. Tu doprovodil ve finále její týmový kolega Ruprecht, a společně se tak výrazně podepsali pod triumfem Padres na letošním šampionátu. Ruprecht se ale narozdíl od své spoluhráčky nevyvaroval pěti písmen a stal se jedním ze tří BIDEL finále (Lumir, Katarinator, Ruprecht).

Nulová procentuální úspěšnost

Lumir opouštěl finále jako první s úspěšností pouhých 38 procent. Nebyla to ale nejmenší procentuální úspěšnost v celém turnaji. Ve třetím kole Vladka hostující v britském týmu skončila své účinkování po pěti odehraných hrách s nulovou úspěšností. Stala se tak největším smolařem šampionátu. I přes tento její nezdar neskončili britové poslední.

Hůře si vedl pouze albánský Shqiperi Shitet, který skončil potřetí za sebou na chvostu celkového pořadí týmů. Jeho hráči se seřadili od 13. do 15. místa (Kunta 13., Cirhoza 14., Red Hill 15.).  Albánci mj. na turnaji ohlásili změnu ve svém vedení. Red Hill předal funkci kapitána Kuntovi. Důvodem je RedHillovo velké pracovní vytížení. Kunta ihned vykonal svou první kapitánskou povinnost a předal Lumirovi trofej za vítězství na Dr. Alban.

SCWU zároveň oznámila konec své činnosti po turnaji Fiesta del Sol v pardubické Tipsport Aréně. Důvodem je nezájem hráčů o turnaje i o činnost na podpoře hry.

Výsledky: Team Championship 2016


z Cardiffu pro SCWU media
LeonTeenka a Patrik Berger

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.