Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!

První velký titul pro Marpooa! Mongolská blamáž, americké slzy, drama do poslední karty!

Smoking Cat Team Championship 2019 winners - SCC Royal Vinohrady(7.4.'19) Čtvrtý Team Championship v Kouřící kočce hostila tradičně Follow the Cat Arena v Praze Bubenči a poprvé přineslo domácí prostředí úspěch českým klubům. Do turnaje se prezentovalo 8 tříčlenných týmů doplněných solitérem Padrem, který nedokázal dostat svůj tým ze sibiřské virózy a startoval pouze v boji o celkové vítězství.

Hrálo se na nových stolech speciálně vyrobených pro turnaje nejvyšší kategorie a za pomoci forhontítek. Od prvního kola překvapivě ztráceli hráči Daschinchilenu, kteří nakonec zopakovali historický neúspěch z roku 2014, kdy v premiéře turnaje také porazili pouze albánský Shitet. Skalp mongolů, kteří do včerejška vládli historickému žebříčku klubů, si připsali nováčci Los Gatos. Ti šli do turnaje velice nebojácně, nepřipouštěli si atmosféru velké akce a neváhali rozhodit soupeře i objednávkou nevšedních melodií u Dje. Tři kola přinesla ovšem velice vyrovnaný souboj především pro nejlepších pět týmů, které měly své zástupce v šestičlenném finále. V jasně nejlepší pozici do něj vstupoval Cdr. Riker a San Diego Padres měli obhajobu titulu na dosah, v řeči sázkařů tak 1,25/1. O dvě místa horší pozici měla norská Hardangervidda a finálová odpovědnost ležela na žebříčkově nejníže postavené hráčce. Osvald stejně jako Riker však tíhu velkého finále neunesli a hozenou rukavici zvedli Glide, Marpoo a Mokele Mbembo, kteří šli do finále ze zadních, ovšem zcela shodných pozic. Dvojky jejich týmů se totiž umístili všichni se stejnou úspěšností na 10. místě a bitvu tedy měli rozhodnout právě finalisté tváří v tvář. Taktickou defenzívní hrou nejprve odpárali Rikera, poté Osvalda a k tomu, aby si rozdělili všechny cenné kovy, jim stačilo jedinou hrou ukončit turnaj. Poslední placku si odnesl solitér Padre, který mohl lepším výsledkem přihrát ještě Američanům některou z medailí, ovšem nakonec slavil bronzový Mokele Mbembo, stříbrný Glide a zlatý Marpoo. Celkové výsledky jednotlivců na medailových postech přesně kopíroval i klubové pořadí.

Royal Vinohrady jsou tak čtvrtým (a prvním českým) vítězem, stříbrní KK Bílá Hora čekají na titul dál, přesto radost z medailí byla nelíčená především u Glidea. V kolébce Kouřící kočky obecně vládne pochopitelně nadšení, děti chtějí být Petrami a Lumíry, být jako Marpoo ovšem rodiče dětem přece jen zakazují.

Celkové výsledky Team Championship 2019

  1. Royal SCC Vinohrady (CZE) 11 (1+10)
  2. KK Bílá Hora (CZE) 12 (2+10)
  3. Black Dogs Ghana (GHA) 13 (3+10)
  4. San Diego Padres (USA/CA) 13 (6+7)
  5. Hardangervidda Smoking Elks (NOR) 14 (5+9)
  6. Los Gatos (USA/CA) 21 (8+13)
  7. Smoking Chingiss Daschinchilen (MGL) 31 (13+18)
  8. Sqhiperi Shitet (ALB) 40 (16+24)

Tournament report: Smoking Cat Team Championship 2019 (06apr2019 / SCWU / foto by Jan Jirkovský)


Z Řípu pro SCWU media
Leon Berger

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.