US Open opanovali favorité ze San Diega

Na stupních vítězů stanuly poprvé v historii samé ženy, v čele s famózní Auntie Catherine

 

Smoking Cat US Open result news(New York, NJ, USA; 16.2.'15)    První ročník otevřeného mistrovství Spojených států amerických se nesl od začátku do konce v dynamické a napjaté atmosféře. Mohutnému americkému triumfu, jemuž vévodil tým San Diego Padres, nakonec vetkla jedinou vadu na kráse reprezentantka Norska, jež obsadila druhé místo. Prvenství, stejně jako třetí, čtvrté a šesté místo ale už patřily američanům. Poprvé v historii Kouřící kočky stanuly ve smíšeném turnaji na stupních vítězů výhradně samé ženy.

Napjatou atmosféru vyvolal hned zpočátku pozdní příjezd kapitánky domácího týmu, jejíž let ze San Diega byl kvůli bezpečnostní situaci na východě Ukrajiny a v Sýrii opožděn, podobně jako nedostatky v logistické přípravě, kvůli nimž musel sám Otec zakladatel na poslední chvíli zajišťovat hrací pomůcky. Tato pořadatelská selhání však o pár chvil později vyrovnala napínavá a kvalitní hra.

Štěstěna tomu chtěla, že u prvního ze dvou hracích stolů usedli tři domácí hráči a dva albánští reprezentanti, zatímco druhý hrací stůl představoval pro jedinou americkou zástupkyni tvrdý oříšek. Marge si ale se dvěma nory a dvěma mongoly hravě poradila, ačkoli spolu s Batboldem strávila na mečbolu takřka polovinu hracího času. To jsou americké nervy! Auntie, Ruprecht a Commander Riker nedali u prvního stolu albáncům šanci a hladce postoupili do finále jako jeden muž/žena.

Finálový stůl rozjížděl hru poměrně opatrně a pomalu, možná i kvůli zklamání vyřazených hráčů, které bylo ve vzduchu takřka hmatatelné. Čtyři američané proti jedné norce a jedné mongolce. Domácí hráči byli touto sestavou natolik zaskočeni, že je jejich vlastní převaha uváděla do rozpaků. Po několika úvodních hrách si ovšem přestali brát genderově a politicky korektní servítky a vrhli se do hry naplno. Commander na to zřejmě doplatil, neboť vražedné tempo nevydržel a odpadl jako první. Poté se s elitní finálovou sestavou rozloučila mongolka Paczessa, a už bylo jen na američanech, zda dokáží zdecimovat norku Hvit. Ta se ale opřela o tradiční norskou výchovu a tvrdý dril světoznámé přípravky nových talentů Barnevernet, a udržela si luxusní pozici, jež jí nakonec vynesla celkové druhé místo.

Absolutní jedničkou večera se stala vítězka turnaje Auntie Catherine, která s přehledem držela takřka čisté skóre v obou kolech. Předvedla dechberoucí bezchybnou, bravurní a suverénní hru, jejíž úroveň jí většina závodníků může jen závidět. Krásné třetí místo, pro ni již tak typické, si odehrála americká kapitánka Marge, tradičně silný Ruprecht se pak umístil čtvrtý.

Reprezentanti Spojených států amerických znovu dokázali, jak kvalitní je kalifornská karetní škola. Letošní US Open byl i díky jejich bravuře opět fantastickým zážitkem, potěšením pro sportovního fajnšmekra. Multimiliardář Donald Trump Zelníček, který sledoval turnaj z čestné lóže, přislíbil poskytnout několik stipendií pro talentované evropské hráče Kouřící kočky ze sociálně a etnicky vyčleněných skupin. Stipendium jim umožní studovat hru v nejelitnějších amerických lyceích, kde se na výuce podílí takové legendy jako Martin nebo Jarmil.

LIVE & results: SC US Open 2015


Marguerita Simpson-Black

More news
Obnovení karetní sezóny KK 2020Třetí roura pro KocouraOběžník KK za časů koronaviruKalifornský Cider!Velký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.