Karetní sezóna 2015

bohatší o další události a s mnoha změnami

"Skladba letošních turnajů a systém tréninků umožní přivést nové hráče, zároveň jsou pro ty nejlepší připraveny nové výzvy", sdělil ve svém Prohlášení o stavu unie prezident SCWU.

Vážené hráčky, vážení hráči, podporovatelé, fanoušci a přátelé Kouřící kočky, naší originální a fascinující hry, která dobude svět.

Uplynulá sezóna 2014 přinesla rekordní množství turnajů, na kterých se představilo 14 nových hráčů. Celkem už odehrálo nějaký turnaj 84 hráčů. Přivítali jsme i nové kluby ze samých okrajů Evropy, Smoking Cat se stává pomalu, ale jistě globálním sportem.

Tomu odpovídá i příprava sezóny 2015, která začne na Frýbestr2015 25.1. v 8:50 ráno. V té přináší SCWU kalendář turnajů a dalších akcí ještě bohatší. Nechybí ani přehledná tabulka SC turnajů 2015

Sezónu zahajuje seriál turnajů kategorie Nationals, letos kromě Mongolian Open (30.1.) a AfroCat (11.2.) pořádají San Diego Padres US OPEN (13.2.), jedná se i o dalších regionálních šampionátech. Každý hráč může odehrát pouze dva turnaje National Tour 2015. Turnaje jsou hodnoceny jako Level 3 do historického pořadí.

Žhavé novinky

Smoking Cat Season2015 NEWSDůležitou změnou, kterou přinese nadcházející sezóna je zavedení Sezónního žebříčku, který bude určovat 75 % hráčů, již budou pozváni na Masters. Do sezónního žebříčku se připíše každému hráči 1 bod za každého poraženého hráče na jakémkoli oficiálním turnaji s výjimkou Smoking Cat Weekendu. Za poraženého hráče na Team Championship je přínos 0,5 bodu a za účast v týmu na JokeRiders je 5 bodů. Body za umístění se na JokeRiders Cupu neudělují.

Navíc získává každý hráč 1 bod za účast na pravidelných oficiálních trénincích v Praze a na Kladně (v Praze každou první středu v měsíci, k doptání u Kocoura nebo Paczessy, na Kladně je organizátorem Gindraa), nejvýše však 8 bodů za sezónu.

Žebříček bude aktualizován od počátku sezóny a bude prezentován na webu i na facebooku.

Celá sezóna je již plná turnajů, na kterých platí tzv. „SCWA priority“ (neplatí pouze pro exhibice, některé Nationals a GreenHorn Cat), která znamená přednostní právo ke startu na turnajích pro elitní hráče, členy SCWA. V rámci Masters2015 bude pro vítěze připravena hodnotná věcná cena, již budeme prezentovat v první polovině sezóny. Přiznání ceny je podmíněno členstvím vítěze Masters v SCWA.

Jaro

Očekáváný Smoking Cat Weekend, ve kterém se bude hrát JokeRiders Cup a Team Championship (tentokrát v obráceném pořadí), připadá na 11.-12.4. Team Championship je opět určen tříčlenným družstvům a je hodnocen jako Level 100 do klubových statistik.

Léto

Léto je tradičně obdobím challengerů – premiérově obou smíšených! Košiška Cup (13.6.), Fiesta del Sol (8.8.) - oba turnaje jsou hodnoceny jako Level 7.

Babí léto

Předskokanem pro Světovou sérii KK (10.10.) bude exhibiční nebodovaný turnaj v DoubleCat (Osmiocasé kočce) 11. září.

Vrchol sezóny

Pro Světovou sérii v letošním roce platí také novinka, součástí Světové série bude i oficiální týmovka podle identických pravidel jako v předchozích letech, kdy se udělovaly jen věcné nebo žádné ceny. Letos je vypsaná oficiálně jako Level 25 do klubového pořadí. Pro pořadí jednotlivců v jednotlivých kategoriích platí Level 9 jako v minulých sezónách.

Sezónu uzavírá GreenHorn Cat – turnaj nováčků (27.11.), kladenský Turnaj o tašku plnou překvapení a naprostým vrcholem (peak of the season) jsou samozřejmě Masters2015 (11.12.).

Stoly Masters 2015 obsadí...

vítěz a vítězka SCWS

vítěz GreenHorn Cat

3+3 hráči a hráčky ze sezónního pořadí

4. hráč sezónního žebříčku z kategorie, ze které nebude vítěz GreenHorn Cat.

Pro celou sezónu jsme navázali spolupráci s žurnalistickou nadějí Lenkou Zemánkovou a měla by nám významně pomoci s kompletní mediální podobou Smoking Cat v tomto roce, počínaje online komentáři, rozhovory s hráči při turnajích a spoluprací s Leonem Bergerem na hodnocení turnajů. Její rady budou cenné i při rozhodování, koho tipovat na vítěze jednotlivých turnajů.

Tipovačky na facebooku se staly velice oblíbené, připomínáme, že jsou otevřené všem, stačí se přidat do skupiny a dají se v nich vyhrát drobné, ale vesměs velmi originální ceny.

Snažíme se maximálně zprofesionalizovat celou organizaci turnajů a osobně doufám, že to bude patrné již na Smoking Cat Weekendu.

Jsem velice rád, že mohu uvítat v Asociaci hráčů před touto sezónou prvních 18 členů a doufám, že především tradiční hráči se k myšlence plné profesionalizace Smoking Cat připojí včetně těch, kteří tak přislíbili již v loňském roce. Jménem Asociace bych všem členům Asociace rád poděkoval, předseda to asi neudělá.

Za celou uplynulou sezónu chci zvlášť poděkovat Paczesse za obětavou práci pro Smoking Cat v rámci SCWU a doufám, že se k ní v této sezóně přidají další, ať už při pomoci s organizací turnajů nebo tréninků. A mohou to být Mongolové, ale i přespolní...

Váš Kocour (vítěz Masters2014)

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.