Trofej z Czech Open zůstává na Bílé hoře

Mění se ale její majitel

Katarinator: Czech Open 2016 winner(4.2.'16) Letošní ročník Czech Open v restauraci Na Slamníku nabídl velmi vyrovnanou a napínavou bitvu. Po loňském prvním místě Jookiho na premiérovém Czech Open se z vítězství opět radoval tým KK Bílá Hora. Tentokrát si domů trofej ve tvaru českého lva odnesla Katarinator.

Start celého turnaje ovlivnily technické problémy, které se bohužel nepodařilo odstranit, a tak tužka s papírem zvítězily nad moderními technologiemi. Nic z toho však nemělo vliv na dramatickou bitvu, která se odehrávala již od prvního kola turnaje, v němž se u stolu číslo 2 sešli hned čtyři hráči z Bílé Hory, kterým statečně vzdorovala slovesnká reprezentantka Slavushka.

Vyrovnaný závěr rozhodl o postupujících

Nakonec se ale neubránila a opouštěla tento stůl jako první, i přestože to z počátku kola vypadalo na brzký konec v turnaji pro Jookiho. Bělohorskému kapitánovi se nepovedl vstup do turnaje. Získal tři písmena v pěti hrách. V průběhu prvního kola získal ještě dvě písmena z herního slova VLTAVA. Na matchballu se ale udržel a do finále postoupil.

Do finále se málem neprobojoval ani další z favoritů Pavel. V závěru kola ale zabral, udržel se šest her na matchballu a mohl se radovat z postupu. Namále měl také mongolský hráč Oleandr, ale nakonec postoupil podobně jako Pavel do svého druhého finále letošní sezóny.

Závěr prvního kola, v němž se odehrávaly nejdůležitější okamžiky této části turnaje, naopak nezvládli Glide, již zmíněná Slavushka a Zhaf. Vypadnuvší Petra závěrečným bojům o postup už pouze přihlížela. Hráčka reprezentující Royal Vinohrady se udržela pouze 13 her a opouštěla turnaj s 53% úspěšností.

Druhý zástupce Royal Vinohrady Krepa měl první kolo skvěle rozehrané. Všichni fanoušci přítomní v dějišti turnaje sledovali jeho velmi trpělivou a téměř bezchybnou hru a zdálo se, že první kolo zvládne s čistým kontem. V závěru kola však získal tři písmena. I tak ale vstupoval do finále s největší procentuální úspěšností (86 %).

Bělohorské finále

Z bojů o vítězství rychle vypadla Vladka, jedna ze čtyř zástupců KK Bílá Hora ve finále. Všechna písmena z herního slova ŠÁRKA získala v pěti hrách a zbytek finále už sledovala pouze jako divák. Poté, co finálový stůl opustil i Oleandr, zůstal Krepa sám v bělohorských kleštích.

Dlouho se podobně jako Katarinator držel bez obdrženého písmena. Nakonec si ale Krepa připsal čtyři písmena (o jedno písmeno víc než pozdější vítězka) a skončil druhý. Na třetím místě skončil Jooki, který si dobře rozehrané finále pokazil až v samotném závěru, když získal tři písmena v posledních čtyřech hrách. Zakončil tak finále se čtyřmi písmeny. Ke konci se nedařilo ani Pavlovi, který jako poslední nasbíral celé finálové slovo a obsadil čtvrté místo.

Turnaj se odehrál v poklidné a veselé atmosféře, které neublížily ani počáteční komplikace. Hráči u finálového stolu říkali jeden vtípek za druhým a bavili nejen své protivníky, ale i přihlížející fanoušky.

Finální pořadí Czech Open 2016

  1. Katarinator

  2. Krepa

  3. Jooki

  4. Pavel

  5. Oleandr

  6. Vladka

  7. Zhaf

  8. Glide

  9. Slavushka

  10. Petra


ze Slamniku pro SCWU media
LeonTeenka Berger

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.