Kråker Skvadron zlatí na Team Championship

Nadvláda Čechů a historický neúspěch asijských týmů na prvním Smoking cat Weekendu! 

 

Historicky první Weekend Kouřící kočky představil nové hvězdy, představil nováčky a přivítal legendy!

JokeRiders Cup 2014

Winners of JokeRiders Cup 2014 - Czech TeamSobotní JokeRiders Cup získal svůj náboj už po loňské remíze a nový hrací systém pomohl k úspěchu českého týmu.

Přitom v prvním kole prohráli Češi tři stoly a Gindraa sršel optimismem a dobrou náladou.

Ve druhém kole však došlo k nečekaným výpadkům, především celkový výsledek Very budil rozpaky a finálový stůl byl obsazen čtyřmi hráči Týmu Čechů a pouze dvěma Světáky.

Slalom pořadím předvedla především Jonagold, která v prvním kole obdržela Ringa, nicméně po sérii 13 úspěšných partií pronikla do finále, kde skončila pátá.

Celkem jasné finále

O celkovém vítězi bylo již před finále prakticky rozhodnuto, takže boj se sváděl především o titul nejlepšího hráče a hráčky, a tím pádem nominace na Masters. V kategorii Ladies si jej zajistila celkově druhá Lucka, mezi gentlemany Jooki bez problémů odrazil útok Kocoura a po loňském triumfu na Světové sérii opanoval i individuální pořadí JokeRiders Cupu.

A to ještě zdaleka nebyl konec ...

Team Championship 2014

Hardangervidda Smoking Elks - Winners of Team Championship 2014Do nedělního turnaje nastupoval Jooki spolu s Pavlem a Mischtou (KK Bílá Hora) jako jedni z největších favoritů historicky prvního Team Championship a Lucka jako součást „kråker skvadron“ - černých sobíků turnaje, kde největší hvězdou je určitě Ing.Vraanek. Norům bookmakeři ovšem příliš nevěřili, za největší favority byly považovány především asijské týmy, věřilo se i afričanům nebo právě KK Bílá Hora, přestože Mischta byla určitě velkou neznámou. Navíc byli ve hře San Diego Padres a také ruský Zevelteam. O formě albánců navíc nebyly žádné zprávy.

Již první kolo skončilo senzací, když se na posledním místě sešli oba otcové zakladatelé Smoking Cat, Lucas a Kocour se skóre 44 %. Daschinchilen posbíral dokonce 14 písmen z 15 a byl jedoznačně poslední. Tvář Tanamuru Jakarta zachraňoval Soxac. Naopak vynikající byla Mischta a Lucka, sen o medaili se pomalu začal rozplývat i Rusům.

Druhé kolo potom zamíchalo pořadím znovu, nenápadný, ale velice kvalitní výkon přinesl skvělé umístění američance Auntie Catherine, bezchybnou hru předvedla i Hvit Kråker, naopak Mischta přepálila první kolo a s pouhými 38 % z kola druhého nakonec prohrála i s Lucasem a Kocourem. Jednoznačnou senzací byl výkon Black Dogs Ghana bez tradičních opor, naopak nováčkovskou daň zaplatili albánci, z nichž odehrál solidní turnaj pouze Cirhoza.

Napínavé finále

Winners of Team Championship2014Finále svedlo ke stolu dva hráče Elks, Ing.Vraanka a Lucku, Pavla a Jookiho z KK Bílá Hora, Ruprechta z Padres a Soxace z Tanamuru Jakarta.

Souboj o zlato byl napínavý do poslední hry, ovšem Ing.Vraanek odrazil atak Ruprechta a o jediný bod před San Diego Padres uhájil vítězství pro Hardangervidda Smoking Elks. KK Bílá Hora obsadili třetí místo.

Těsně pod stupni vítězů, i když již s určitým odstupem skončili Black Dogs a upevnili si postavení mezi třemi nejlepšími týmy světa. Vzhledem k tomu, že je před námi Koshishka Cup, dá se očekávat posun v žebříčku ještě výš!

Spokojeni s pátým místem odjíždějí Zevelteam Oblomovy, naopak v táborech asijských týmů veselo nebylo.

Albánci si splnili cíl již účastí na turnaji takovéto úrovně a podle ohlasů z místního tisku hodnotí fanoušci reprezentaci regionu jako úspěšnou.

Nejlepšími hráči turnaji byli opět Jooki a Lucka, účastnická místa na Masters tedy zatím zůstávají neobsazena a hráči budou doplněni podle nejlepších výsledků v sezóně.

 


pro Smoking Cat News
Leon Berger - Doněck

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.