Fiesta del Sol plná napětí i překvapení

Dva Albánci se dokázali probojovat k finálovému stolu

Winners of Fiesta del Sol 2015(Limoges, 12.8.'15) Jestli se stane vítězem třetího ročníku Fiesta del Sol Pavel, vítěz světové série z roku 2010, nebo Albánec Kunta, musela rozhodnout až druhá nastavená hra. Po několika nepovedených sezónách si nakonec pro sebe vybojoval trofej Pavel hrající za klub KK Bílá Hora. Kunta skončil druhý a zopakoval nejlepší albánské umístění z challengerů.

Kunta, který ani tentokrát nedosáhl na toužené vítězství, nebyl jediným překvapením turnaje v aréně Follow the Cat. O první překvapení se postarali už někteří hráči, kteří na poslední chvíli odřekli účast v turnaji jako například obhájce titulu Soxac, mnohými považovaný za jednoho z favoritů, nebo taky Marpoo a Batbold.

Velmi kvalitní výkony předvedli oba hráči karetního týmu Shqiperi Shitet. Kromě již zmiňovaného Kunty, jenž po Orient Expressu, kde jen o kousek nepostoupil do finále, odehrál dobře i letošní Fiestu, se turnaje zúčastnil i jeho týmový kapitán RedHill, který si v turnaji vedl také velmi dobře. Ve druhém kole do konce šokoval všechny, když získal pouze jedno písmeno a to až v samém závěru kola.

Oba Albánci tak postoupili k finálovému stolu. Ze začátku finále se ale mohlo zdát, že vše půjde jako obvykle a Albánci opustí stůl nejdříve, protože první písmena sbírali pouze oni. Brzy se ale u finálového stolu rozkoukali a rozehráli. Kunta sice získal písmeno hned v první finálové hře, ale bylo to jeho poslední ve finále. RedHill obdržel dvě písmena ve svých prvních dvou hrách, poté se několik her držel bez písmene, a tak od finálového stolu odešla jako první poražená Jonagold, jež do finále vstupovala s největší procentuální úspěšností (91 %).

Kromě dvou Albánců u finálového stolu byl překvapením nováček Švýcar InfoPepa. Reprezentant švýcarského klubu Baden si vedl skvěle převážně v prvním kole, v němž obdržel písmeno až v desáté hře, a Albánci, hrající stejně jako Infopepa u druhého stolu, neskrývali své nadšení. Druhé kolo už se InfoPepovi nepovedlo tak jako to první. I tak ale postoupil do finále a v něm obsadil třetí příčku hned za Kuntou a Pavlem.

Turnaj naopak vůbec nevyšel Petře, která skončila na posledním místě. Nejhůře si vedla ve druhém kole, kde dokázala vybojovat pět písmen za sedm her a odešla od stolu s úspěšností 29 %.

Výsledky challengeru Fiesta del Sol 2015

1. PAVEL 81 % (vítězství ve druhé nastavené hře)
2. KUNTA 81 % 
3. INFOPEPA 77 %
4. REDHILL 79 %
5. PACZESSA 74 %
6. JONAGOLD 81 %
7. FENHO 74 % 
8. AUNTIE CATHERINE 72 %
9. OLEANDR 71 %
10. RIKKA RUUK 68 %
11. PETRA 44 %


pro Smoking Cat media

LeonTeenka Berger

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.