SCWS 2015 nabídla souboj titánů

Jooki se stal po třetí králem Světové série
a Paczessa ovládla Ladies Edition

 

 

Winners of Smoking Cat World Series 2015(10.10.'15) Třikrát se zúčastnil Světové série a třikrát nenašel přemožitele. Jooki po vítězstvích v letech 2013 a 2014 přidal na letošní Smoking Cat World Series třetí triumf v řadě, uzavřel zlatý hattrick a získal do svého vlastnictví natrvalo Picasso Trophy. A dokázal to opravdu nevídaným závěrem finále.

Hvězdná Gentlemen Edition

Turnaj gentlemanů přinesl hned v prvním kole velké problémy favoritů. S Turkem odešli od stolu například čerstvý člen Síně slávy Kubrt, leader sezóny Kocour, jeho pronásledovatel Ruprecht i někdejší světová jednička Pavel. Ruprecht dokonce společně s Gindrou a Glidem opanovali samotné dno pořadí se 44 %. Daleko k Turkovi však neměl ani Jooki nebo Batbold.

Druhé kolo začalo pořadí v turnaji nesmírně vyrovnávat, Kocour, Jooki a Fleisch si z Anife neodnesli ani písmenko, naopak definitivně se s nadějemi na slušný výsledek už loučili Ruprecht, Kubrt a Gindraa.

Dramatické třetí kolo přineslo kompletní sestavu placek pro Kubrta a Gindruu, Ruprechta zlepšený výkon posunul na konečné třinácté místo, ale to důležitější se odehrávalo jinde. Kocourova stíhačka směrem k pátému finále skončila nakonec devátým místem, o jedno procento se nakonec nemohli radovat ani Kunta nebo Grupa. Naopak soustředěný výkon poslal mezi nejlepší nováčka Lumira, tichého mongolského zabijáka Batbolda a papírového outsidera Maaru, největší překvapení turnaje. Na pozicích A, E a F pak seděly legendy Smoking Cat Pavel, Jooki a Fleisch, který vstoupil do závěrečného boje s největší procentuální úspěšností.

Jedenáct her se držel Fleisch bez jediného písmene a finále vypadalo na jasnou záležitost. Než Fleisch získal S z finálového slova Sraní, měli všichni ostatní na svém kontě už tři písmena a Lumir byl dokonce na matchballu. Ten také vzápětí opouštěl závěrečnou bitvu jako první. Následovaný Maarou, pro nějž bylo úspěchem i finále. A začala bitva. Pavel s Jookim rozjeli soustředěný tlak na Fleische, zkoušeli všechno možné a začalo se dařit.

Naději Fleisch měl, když se na matchballu ocitl Batbold, ten se ale ve finále držel zuby nehty, ale další písmeno už nezískal a Fleisch, který získal v posledních 8 hrách všech pět písmen, skončil čtvrtý. Batbold dohrál druhý a výrazně pomohl k triumfu svého týmu Smoking Chingiss Daschinchilen k týmové trofeji. Mongolský tým může také slavit posun na první příčku historického pořadí klubů. Bronzem potvrdil návrat mezi absolutní elitu Pavel.

Ladies Edition v režii Paczessy

Světová série zastihla Paczessu ve skvělé formě. Po celý turnaj se nenechala ničím rozhodit a jednotlivými koly procházela velmi hladce. Druhé kolo zvládla podobně jako Jooki, Kocour a Fleisch bez písmene na svém kontě. Skvěle zvládla i finále, kde získala pouze jedno písmeno v první hře. Pak už jen sledovala, jak ostatním hráčkám přibývá jedno písmeno za druhým a turnaj s přehledem vyhrála s 91% úspěšností. Druhá skončila Petra, a zaznamenala tak svůj nejlepší výsledek v dosavadní kariéře.

Třetí místo obsadila Auntie Catherine z amerického týmu San Diego Padres. Američanům se letošní sedmý ročník Světové série nepovedl. Jediným členem týmu, který se dokázal probojovat do finále, byla právě Auntie Catherine a vítězové první Týmové soutěže při SCWS2013 se v poředí letos propadli až za podceňované albánce.

K finálovému stolu se probojovala katarská rutinérka Osvald a norská šampionka Hvit, která obhajovala loňské vítězství na Světové sérii, jenže té letos nepřála dobrá karta a musela se spokojit s umístěním na pátém místě.

Mezinárodní scénu Ladies vedle hráček z Česka, Albánie a Dánska obohatila nová, odvážná hráčka Slavushka (SK).

Soutěž Ladies byla na rozdíl od pánské části ochuzena o většinu šampionek z minulosti, nehrála Marge, Bardotka, Vera ani Lenyule. Chyběly i další favoritky jako Lucka nebo Jonagold, což ovšem nijak neubírá na úspěchu mongolské jedničky!

Souboj teamů

Vraťme se ale ještě k týmové soutěži. KK Bílá Hora v ní získal třetí místo, přestože nastoupil s pěti (!) hráči, čímž na sebe navalil značný handicap a jen obtížně mohl pomýšlet na vítězství. Překvapením byl i druhý Royal Vinohrady, který naopak hrál pouze ve dvou, takže musel započítávat oba dva výsledky a jednoznačně porazil i legendární Aceh Darussalam, Shqiperi Shitet nebo San Diego Padres.

Road to Masters

Vrchol sezóny také určil většinu účastníků Masters, vedle Kocoura, Ruprechta a vítěze SCWS Jookiho postupuje na Masters také albánec Kunta, což je zřejmě senzace sezóny, ale skromný balkánský sběratel placek si na svému úspěchu založil již na Party Cat, odehrál dvě solidní sedmá místa na SCWS a Orient Expressu, stříbra na Dr.Albanovi a především Fiestě del Sol a díky neúčasti především Marpooa na SCWS si pohodlně došel pro historicky první albánskou účast na podniku pro vyvolené.

Ladies table na Masters budou hrát obě silné Američanky Auntie a Marge, pochopitelně vítězka SCWS Paczessa a také vítězka Orient Expressu Hvit., která obhajovala loňské vítězství na Světové sérii, musela se však spokojit s umístěním na pátém místě.

Zbylé dva účastníky Masters určí předposlední turnaj sezóny – GreenHorn Cat, turnaj pro nováčky Kouřící kočky.


 Výsledky SCWS 2015

Hrací slova na aktuální téma uprchlická vlna : Turek / Anife / Černý /// Raní Sraní
Pro SC media
súrodenci Bergerovci
Wilsonov (Prešporok)

More news
Kalifornský Cider!Třetí roura pro KocouraVelký návrat Kouřící kočkyVelmoci přihlížely - Tituly IGS2019 pro Rusko a Bolívii! Už je to zase naše hra! Češi v KK deklasovali celý svět!Ghanská gazela utavila mongolské vlkyGhaňané dosáhli na první medaili z Team ChampionshipBrilantní Ruprecht si došel pro výhruAlbania foreverVizour poprvé poražen ženou!AfroCat putuje na severTrofej z Czech Open zůstává na Bílé hořeNedobytná mongolská step potřetí!Legenda Marge ovládla čtvrté finále MastersGreenhorn Cat ovládli zástupci českých klubůSCWS 2015 nabídla souboj titánůFiesta del Sol plná napětí i překvapeníOrient Express trofej vybojovala pro Nory Hvit KråkeRoyal Vinohrady dominoval na Košiška Cupu!Team Championship aneb drama do poslední chvíleTrofej z norského turnaje míří do GhanyPartyCat ovládli nováčci Kouřící kočky z týmu KozlovnaČeský šampionát vyzněl lépe pro mužeUS Open opanovali favorité ze San DiegaAfroCat Chilané nevydali!Oleandr KhaanHejma už se žene stepí!Karetní sezóna 2015Dánský gambit v souboji titánůGreenHorn Cat 2014Norská nadvláda pokračuje!Smoking Cat World Series 2014 za dveřmiFiesta del Sol 2014Košiška Cup a Kočičákův Talíř 2014Kråker Skvadron zlatí na Team ChampionshipSmoking Cat Weekend 2014AfroCat plný překvapeníMongolský vlk trofej nevydal!Skandál!Vichřice přišla z jihuMASTERS2013 - Poslední finále roku!Není greenhorn jako greenhorn!Světová série letos s rekordní účastí gentlemanůFiesta del NOR3.8.2013 Fiesta del Sol - historicky první challenger gentlemanůJak dopadl Košiška Cup 2013Dámský challenger již tuto sobotu !Světová série 2013 ve znamení pěti... a retro!JokeRiders Cup skončil skandálem a neuvěřitelnou remízou!JokeRiders Cup se nezadržitelně blíží !Nominace týmu All CzechsTým Světa vyhlásil nominaci na JokeRiders CupNa Kladně odstartoval experimentální ročník plánované dlouhodobé soutěže. Marge zachycena v doprovodu neznámého muže!Zasedal výkonný výbor SCWUJokeRiders Cup se bude poprvé konat 6.dubna 2013Vývoj v žebříčcích po MastersMasters 2012 vyhrál smolař sezóny ZahradaKladenský Adventní trénink/turnaj o tašku plnou překvapení vyhrál Gindraa!Masters2012 přivítá aréna Follow the Cat pravděpodobně 7.12.Ing.Vraanek vítězem Světové série 2012Klubový žebříček po SCWS2012Klubové pořadí na SCWS2012Výsledky Světové série 2012Remek obdržel divokou kartu !Výsledky kvalifikací gentlemanů na SCWS 2012Katar uvolnil finanční kohoutky a koupil hvězdu !Aktualizované startovní listinyVítěz loňské kvalifikace letos na SCWS s divokou kartou!Kooza vypadne ze Světové desítky gentlemanůSvětová série 2012Ghana v plné síle !Zahrada na marodceTřináctka kvalifikovaných na SCWS 2012
Partners
Vytvořeno týmem. Právní podmínky stránky.